Mi a közös a jelmezkészítés, a fesztiválszervezés és a bisztró üzemeltetésben?

Mi a közös a jelmezkészítés, a fesztiválszervezés és a bisztró üzemeltetésben?

Mi a közös a jelmezkészítés, a fesztiválszervezés és a bisztró üzemeltetésben?

 

 

Szerző: Barna Judit

Fotó:Jelmez-Art Kft

 

A kérdést inkább úgy tegyük fel, hogy ki a közös nevező a három, teljesen különböző projektben? Ő Debreczeni Ildikó, aki Jász-Nagykun-Szolnok vármegye Év Vállalkozója, a Jelmez-Art Kft. ügyvezetője, a Magyar Tavak Fesztiválja ügyvezetője és a kiskörei Lépcső Bisztró tulajdonosa.

A Müpában, a Magyar Vállalkozók Napja rendezvényén 2023 decemberben is díjazták a kiemelkedő teljesítményeket elérőket. A Gazdaságfejlesztési Minisztérium újonnan alapította a Magyar Vállalkozói Nagydíjat, amelyet posztumusz Demján Sándornak, a VOSZ Örökös Elnökének ítéltek, az üzleti életben és az érdekképviseleti munkában kifejtett tevékenységének elismeréseként – a díjat Demján Sándorné asszony vette át. A Magyar Gazdaságért Díjat idén is négyen kapták, ugyancsak négyen részesültek a VOSZ által alapított Kiemelkedő Társadalmi Szerepvállalásért Díjban. A szövetség által létrehozott Év Vállalkozója Díjat húszan érdemelték ki, közöttük 2 határon túli magyar vállalkozó.

  

 

Jelmezek 25 ország színházában

Kislányként titokban felpróbálta a színház jelmezeit, ahol édesanyja öltöztető volt. Ma abban biztos, hogy akkor és ott eldőlt a sorsa; a színház misztikus háttérvilágában ilyen színpadi ruhákkal akar foglalkozni. Elvégezte a ruhaipari szakiskolát, beállt a Szolnoki Szigligeti Színházba öltöztetőnek, varrónőnek, később jelmeztervező asszisztensként dolgozott. Így kezdődött Debreczeni Ildikó pályafutása, melyben egyenes út vezetett a Jelmez-Art cég megalapításáig.

A közel 30 éves vállalkozás nem csak Szolnokon, de Magyarországon is egy teljesen egyedülálló, nagy kapacitással bíró és széleskörű külföldi partnerrendszerrel rendelkező jelmezgyártó céggé fejlődött. Az ország számos színházának és különböző táncos, illetve filmes produkció jelmezeinek elkészítésében vettek részt, hogy a rendezők, koreográfusok, jelmeztervezők által megálmodott látvány -a szereplők öltözékein keresztül is- még hatásosabban valósulhasson meg a színpadon. A Jelmez-Art híre külföldre is eljutott, mára folyamatos megrendelések érkeznek az osztrák Bregenzer Festspiele, a német Bayreuther Festspiele, a norvég Bergen Nasjonale Opera, az osztrák Oper Graz, a berlini központú TUI Cruises Entertainment, és számos más operaháztól. Németországban, Ausztriában, Norvégiában, Svájcban, az USA-ban, Csehországban, Dániában, Írországban, Belgiumban, sőt Hong-Kongban is ismerik a Jelmez-Art nevét és kiváló munkáját.

 

 

A tavak fesztiváljai több, mint szórakozás

Debreczeni Ildikó vállalkozó kedve tovább lendült, tíz évvel ezelőtt megálmodta és létrehozta a Tisza-tavi Fesztivált. Három évvel ezelőtt a Velencei-tó és a Balaton bekapcsolódásával Ildikó egy olyan nyári programsorozatot indított el, amely összefogja a három legnagyobb magyar tavat. A jelentős kulturális-és sportrendezvény így Magyar Tavak Fesztiválja néven a június-július-augusztus hónapok legnagyobb tavas eseménye lesz az országban idén is. A kulturális értékek mellett a fesztivál társadalmi felelősségvállalása is jelentős, hiszen felhívja a figyelmet a környezet védelemére, az egészséges életmódra és a fenntarthatóság jelentőségére. Többek között a Tisza-tónál elültetik a fesztivál fáját, ezzel is az összefogást erejét szimbolizálva, bemutatják a PET kupások kitartó és tiszteletreméltó munkáját, melyet a tó vizének megtisztítása érdekében évek óta végeznek. A szervezők törekvése, hogy a rendezvényeken minden résztvevő figyelmét ráirányítsák az ember és a természet harmonikus kapcsolatának szükségszerűségére. A Magyar Tavak Fesztiválja innovatív, értékteremtő rendezvénysorozatként egyszerre támogatja az emberek egészség- és környezettudatosságát, valamint kielégíti a minőségi kultúra iránti igényüket. A három helyszínen megélt aktív pihenés a természet csodálatával egészül ki, hiszen a fesztivál bemutatja hazánk legszebb régióinak növény- és madárvilágát és a környék népi kultúráját is.

 

 

A kerékpárosok örömére

Ildikó harmadik vállalkozása a Lépcső Bisztró létrehozása a Kiskörei Hallépcső szomszédságában, a páratlan Tisza-tó mellett. A hatalmas ártéri fák ölelésében, a tó körüli kerékpárút mellett álló bisztrót – ahol kulturális programok is találhatók- a biciklis turisták hamar felfedezték pihenőhelyként. Nem kis szám, évi 85 ezer kerékpáros halad el a bisztró mellett! Az ötletgazdag, aktív vállalkozó tavaly decemberben a Szolnokon tartott Turisztikai Gálán megkapta a Tisza-tó turizmusáért járó kitüntető díjat. 

 

A következő időszak célja a Jelmez-Art megrendeléseinek bővítése további országok színházainak a meghódításával, valamint a fiatalok intenzív bevonása a kulturális- és sportéletbe.

 

2024-01-13« Vissza
Ez a weboldal cookie-kat használ annak érdekében hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. További információk