Ha minőségi pálinkát szeretne, jó helyen jár!

Ha minőségi pálinkát szeretne, jó helyen jár!

Ha minőségi pálinkát szeretne, jó helyen jár!

 

Szerző: Barna Judit

Fotók: aktivpihenes.hu / Okolicsányi Zoltán

 

Az országos Év Fagylaltja verseny idén egy új kategóriát, a „Sárgabarack fagylalt” kategóriát is meghirdette. Ezzel a „Kecskeméti magyar kajszibarackot” és a Magyar Értéktárban kiemelkedő nemzeti értékként jegyzett „Kecskeméti barackpálinkát” kívánta - a fagylaltokon keresztül is- népszerűsíteni a cukrászok szakmai szervezete.

Magyarország különleges gyümölcsét mindenki szereti. Az aranysárgán folyósra készített   sárgabarack lekvár, vagy dzsem nélkülözhetetlen eleme a palacsintának, a fánknak, a császármorzsának és a kelt buktának egyaránt. Ez évben a cukrászdákban is bizonyára népszerűek lesznek az aranyérmes Mámoros Marillen, a Kecskeméti aranybarack és a Kajszibarack dióval szép nevű jeges gombócok.

 

 

 

Termőföldjeink kincséből, a magyar kajszibarackból készít pálinkát a Mihócsa Pálinka Manufakturában Mihócsa József és családja Kecskeméten. Meglátogattuk a pálinkafőzdét, ahol Mihócsa Csaba vezető értékesítőtől megtudtuk, hogy a városban az ő cégük az egyedüli a kereskedelmi- és bérfőzde együttes tevékenységével.

A család 1996-ban indult bérfőzéssel, amikor megvásároltak volt tsz földeket, majd az évek alatt szerzett tapasztalatokra alapozva 2019-ben indították el a saját márkás Mihócsa pálinkafőzést. A különféle kiszerelésű formás, olasz üvegeken szerepel Kecskemét neve és a város címere, ezzel is erősítik, hogy Kecskemét és a barackpálinka imázsa szorosan összekapcsolódik.

A főzdében kiváló minőségű érett gyümölcs felhasználásával készülnek az illatos és finom párlatok 40, vagy 50 fokos alkoholtartalommal. 17 féle gyümölcs alapanyagot Kecskemét és vonzáskörzetéből szerzik be, ezzel támogatják a helyi gazdákat, termelőket.

Az idei szezont az eperrel kezdték, majd a gyümölcsök egymás utáni érési folyamatában következik a kajszibarack, a cseresznye, a cigánymeggy, a kiffer körte, a cserszegi fűszeres szőlő, a birs, a homoktövis és a szilva. A közel 300 tonna gyümölcs feldolgozása a kis családi vállalkozás minden tagjának komoly feladatot jelent.

Gondos tevékenységükkel a tradicionális pálinkák megőrzik a kisüsti pálinkafőzés hagyományát, ez által minőségi, illatos és finom párlatok kerülnek a pálinkakedvelő vásárlóik asztalára.

 

 

 

Kialakítottak külföldi kereskedelmi kapcsolatokat a magyarlakta régiókban, így szállítanak akár Tajvanra és még Ausztráliába is. Céljuk az európai piacokon új országokban is megvetni a lábukat; idén a már meghódított Anglia után Németország lesz a fő irány.

Kecskemét napsütötte tájain termelt gyümölcsből, évtizedes hagyománnyal készült, kisüsti rendszerű pálinkával Mihócsáék tovább népszerűsítik a világban a magyar pálinka jó hírét.

 

 

2024-06-08« Vissza
Ez a weboldal cookie-kat használ annak érdekében hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. További információk