Pünkösdkor nyitnak a fürdővárosi szállodák
Szerzők: Barna Judit-Elek Lenke
Fotó: aktivpihenes.hu / Okolicsányi Zoltán
1. rész
Az ország nyugati és keleti részén, valamint Budapesten két TDM is készített felmérést arról, hogy a korlátozások megszüntetését követően a magyarok tervei között milyen utazástípus szerepel? Elsősorban belföldön, az ismert fürdővárosokba, gyógyhelyekre és hazánk kiemelt térségeibe utazna a lakosság - derült ki az adatokból.
Az ország gyógy- és termálvíz-kincsének hasznosítását, annak közös gondolatiságát a Magyar Fürdővárosok Szövetségének 41 tagja testesíti meg. A fürdővárosok a maguk teljességében egészségturisztikai vonzerőt jelentenek, amelyet építészeti örökségük, hangulatuk, természeti környezetük és a vendég pihenését szolgáló egyéb kínálatai egészítenek ki. A városok és a fürdők vezetői a turisták igényeihez alkalmazkodva a gyógyfürdő-turizmust folyamatosan fejlesztik, ezzel a hazai turisztikai paletta növekvő fontosságú és igen kedvelt szereplőivé válnak.
A koronavírus járvány lassú lecsengése manapság - május végén- a szállodáknak és panzióknak komoly feladatot jelent, hiszen a 10 hetes karantén és a #maradjotthon után az 'újraindulásról' kell gondoskodni. A pünkösdi hosszú hétvége fordulópontot hozhat, ekkor óvatosan elindulhatnak a szállodák, amelyek az aktuális rendeletek betartásával fogadhatnak vendégeket.
Nézzünk körül néhány patinás fürdőhelyen. Mit gondolnak a szakemberek az újra nyitásról?
Zalakaros
az egyik legnépszerűbb fürdővárosunk. A hatvanas évek termálvíz-kutatási programja itt is sikerrel járt, 1965-ben megnyílt a gyógyfürdő, és ennek köszönhetően elindult az idegenforgalom. Egymás után épültek a három- és négycsillagos szállodák, kisebb panziók és szálláshelyek nyíltak.
Fotó: MenDan Magic Spa & Wellness Hotel
A négycsillagos MenDan Magic Spa & Wellness Hotel a város központjában, közvetlenül a városi fürdő szomszédságában 160 exkluzív szobával, 450 m2-es saját fürdőkomplexummal, és 600 fős konferenciateremmel rendelkezik. A szálloda ötvözi a luxus hotelek eleganciáját a spa- és wellness hotelek attraktív szolgáltatásaival. Nemcsak családbarát a környezet, hanem céges- és magán rendezvények, valamint konferenciák kedvelt színtere is.
Ami a legkézenfekvőbb kérdés: hogyan segíti a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége - és más szakmai szövetségek - a tagszállodákat ebben a krízishelyzetben?
Megnyugtató a válasz, amit érdeklődésünkre kaptunk Czimondor Nándor igazgatótól, miszerint minden fontos információt időben megkapnak, és ezt nagy segítségként értékelik. Biztató, hogy a hotel vezetője a napokban már erősen növekvő foglalási kedvet tapasztalt a közeli és távolabbi időpontokra egyaránt.
Hogyan viselkednek majd a vendégek az újra indulás idején? Ez minden szállásadót izgat. Mint megtudtuk: „lesznek, akik számára túl kemények, azaz szigorúak a vírus ellenes intézkedéseink, másoknak viszont lazák, sőt, puhák.” Alapelv, hogy a vendégek pihenését a legnagyobb mértékben szeretnék óvni, egészségüket megvédeni, és természetesen az alkalmazottaikra is különös tekintettel figyelnek. Örvendetes, hogy a hotel épületében vannak akkora terek, amelyekben betartathatják a turistákkal az előírt távolságot.
Nem állnak át á' la carte vendéglátásra, a megszokott svédasztalon kínálják a fogásokat, de a megfelelő óvintézkedések betartása mellett.