Magyar Green Destinations képviselet Romániában és Szlovákiában is

Magyar Green Destinations képviselet Romániában és Szlovákiában is

Magyar Green Destinations képviselet Romániában és Szlovákiában is

 

 

Szerző,Fotó: Nagy Júlia - Innotime Hungary Kft

 

Az Innotime Hungary Kft ügyvezetője, Kedves Csaba az Aktív Magyarország konferencia Élmények? Természetesen! Fenntartható turizmus című szekcióban tartott előadásában jelentette be, hogy idén november végétől a cég már nemcsak Magyarországon, hanem Romániában és Szlovákiában is ellátja a Green Destinations szervezet képviseletét, ezzel segítve a fenntartható turizmus fejlesztését, elsősorban a határon túli magyar desztinációkban.

 

A Green Destinations a Turisztikai Világszervezet (UNWTO) fenntartható turizmussal foglalkozó szervezetének, a Globális Fenntartható Turisztikai Tanácsnak (GSTC) az akkreditált minősítő testülete, munkája a világon mindenhol elfogadott, egységes standardokra épül, amelyeket a GSTC dolgozott ki, s amelynek a célja, hogy mindenhol a világban egységes irányelvek alapján dolgozzanak a turizmus szereplői a fenntartható turizmus fejlesztésén, mindez pedig jól mérhetővé és átláthatóvá váljék. A standardok az ENSZ Fenntartható Fejlődési Céljaival összhangban kerültek meghatározásra és folyamatosan lekövetik a globális trendek változásait, azonnali válaszokat nyújtva a turizmus előtt álló gazdasági, társadalmi és környezeti kihívások kezelésére.

 

A Green Destinations jelenleg több mint 90 országban van jelen, többek között olyan országok használják a saját fenntarthatósági programjuk alapjául, mint Ausztrália, vagy éppen a szomszédos Szlovénia, ahol már az összes vendégéjszaka 90%-a Green Destinations által minősített fenntartható desztinációban realizálódik. Eddig a világon 122 desztináció kapott Green Destinations fenntarthatósági minősítést és további több mint 500 desztináció vett részt sikerrel a minősítés előszobájának is tekinthető TOP100 fenntartható desztinációs jó gyakorlat világversenyen.

 

Az elmúlt év folyamán az Innotime Hungary egyik legfontosabb célja az volt, hogy felmérje a hazai vendégattitűdöket a fenntartható turizmussal kapcsolatban. Emellett próbaauditokat végzett több hazai desztinációban, hogy komplex képet kapjon a hazai kínálati oldalról, illetve segítette annak a két desztinációnak a felkészülését (Veszprém és Miskolc), amelyek fenntarthatósági programjai bekerültek idén a világ TOP100 desztinációs jó gyakorlata közé a Green Destinations versenyében.

 

A nemzetközi trendek, többek között az UNWTO és több globális méretű online utazási iroda fenntarthatósági jelentései jól mutatják, hogy azok a desztinációk, amelyeknek nincs hosszú távú, nemzetközi standardokon alapuló fenntarthatósági programja, amely kitér a gazdasági-társadalmi-környezeti fenntarthatóság minden pillérére, és ezt nem tudják megfelelően kommunikálni a vendégek felé, néhány éven belül jelentős versenyhátrányba fognak kerülni. Ezt szlovákiai, illetve romániai desztinációk és turisztikai szolgáltatók is felismerték - azonban mivel ezekben az országokban eddig nem volt jelen a Green Destinations, többen az Innotime Hungaryt keresték meg, mint legközelebbi képviseletet. Az egyre növekvő érdeklődés miatt vállalta fel a két szomszédos országban is a Green Destinations képviselettel járó feladatok ellátását a cég.

 

2023-11-24« Vissza
Ez a weboldal cookie-kat használ annak érdekében hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújtsa. További információk